Choď na obsah Choď na menu
 


Obrázok

Viete prečo pes...

-vrtí chvostom?

-zíva,keď nieje unavený?

-leží vždy tam,kde najviac prekáža?

-každého oňucháva?

-sa niekoľko krát obráti kým si ľahne?

-sa snaží zahrabať kosť do koberca?

 

Odpovede...

-vrtiaci sa chvost znamená,že je pes vzrušený.Nie vždy to však znamená,že pes je priateľsky naladený a preto je potrebné čítať aj z rečí dalších častí tela,než sa rozhodnete pristúpiť k psovi,ktorý vrtí chvostom.

-zívanie je jedným z prvých náznakov toho,že pes nie je spokojný so situáciou.Pravdepodobne prežíva nejaký vnútorný rozpor-rozhoduje sa či má alebo nemá odísť.To signalizuje,že je nešťastný.Psy často zívajú,keď na nich majiteľ volá menom a ľudia sa potom mylne domnievajú,že sa psovi nechce a že je unavený.

-toto pes väčšinou robí vtedy,keď si ho ľudia nevšímajú a preto si ľahne napríklad do prostriedku chodby alebo dverí aby si ho všimli a druhá vec je,že to robia aj preto,aby mali dobrý výhľad na všetko,čo sa deje.

-pes vždy oňucháva všetko,čo mu príde do cesty a teda aj človeka,svojho pána alebo cudzieho.Potrebuje spoznať,čo je to zač.Takisto je to aj oňuchávaním moču a výkalov.

-pes má rád pohodlie,keď spí-a to nemá ak povrch pelechu nie je urovnaný.Skôr ako sa niektoré psy uložia,niekoľko krát sa otočia dookola,aby odstránili všetky hrbole a guče.

-psy svoje nadbytočné zásoby radšej zahrabú v prísnom súkromí.Ak ich niekto vyruší,prenesú kosť alebo inú nadbytočnú potravu inde.Nutkanie zahrabávať nadbytky je veľmi silné.Psy,ktoré nemajú k dizpozícií mäkkú zeminu,často napodobňujú hrabanie doma na koberci alebo dlaždičkách.Ak pes nemá nadbytočnú potravu,často zahrabe niečo iné.

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

vybornaaa stranka

(darinka, 30. 7. 2009 12:44)

toto je super stranka našla som tu čo som chcela dakujem

super stranka

(veronika, 29. 7. 2009 12:02)

som tu iba dnes ale myslim si za tato stranka je super fakt a dakujem tvorcom trjto stranky